مکان های تاریخی ...

سایت فوربس تراولر (ForbesTraveler) در گزارشی به معرفی مکان های مقدس که بیشترین بازدید کننده را در جهان دارا هستند پرداخته و به گردشگران توصیه کرده به این مکان های زیارتی سفر کنند.


 


در گزارش پیش رو تعدادی از این مکان های منتخب به همراه شرحی کوتاه از آنها ارایه شده است.


 


خانه خدا واقع در مکه عربستان


قبله گاه مسلمانان جهان. مسلمانانی که استطاعت مالی دارند. حداقل یک بار در طول عمر خود به حج مشرف می شوند مکه و مدینه مقدس ترین نقاط برای مسلمانان محسوب می شود. سالانه بیش از دو میلیون نفر در ماه ذی الحجه برای مناسک حج تمتع عازم عربستان می شوند.




 


معبد سن سوجی واقع در ژاپن


این معبد به افتخار الهه «رحمت و شادمانی» مذهب بودا در کنار رودخانه سومیدا ساخته شده و به گفته مسوولان گردشگری ژاپن سالانه 30 میلیون نفر از آن دیدن می کنند.


 




 


کلیسای باسیلیکا واقع در میدان سن پیترز رم - ایتالیا


شهر واتیکان محل اقامتگاه رسمی پاپ است. بنابر اعلام مرکز میراث جهانی یونسکو، باسیلیکا «بزرگترین ساختمان مذهبی در جهان» است. روزنامه 5 تا 20 هزار نفر از این محل دیدن می کنند و بازدیدکنندگان کل واتیکان در طول سال بالغ بر 18 میلیون نفر برآورد می شود.


 



 


اماکن مقدس و مسیرهای زیارتی واقع در رشته کوه های «کی» - ژاپن


سه مکان مقدس و زیارتی که توسط مسیرهای کوهستانی به شهرهای باستانی نارا و کیوتو ژاپن منتهی شده و ریشه در سنن قدیمی عبادت در مناظر طبیعی دارد. این اماکن سالانه حدود 15 میلیون بازدیدکننده را جذب می کنند.


 



 


مرکز زیارتی ساباریمالا واقع در استان کرالا - هند


مرکز زیارتی هندوها در رشته کوه غربی «گات» که معبد «ساتها» در آن واقع است. موسم زیارت در این منطقه از ماه نوامبر آغاز و تا ژانویه ادامه می یابد و بین 5 تا 60 میلیون نفر سالانه از آن دیدن می کنند


 


 



 


 


کلیسا و زیارتگاه پادره پیو واقع در سن جیووانی روتوندو - ایتالیا


دراین منطقه زائران در امتداد مسیر پیاده روی مستقیم، طولانی وشیبدار با مناطقی تراس بندی شده به صورت باغ های گسترده در اطراف آن به محل کلیسا هدایت می شوند. «پادره پیو» یک راهب کاپوچین بود که در دهه 1910 معروفیت یافت و این کلیسا به اسم وی نامگذاری شده است. هر ساله بین شش تا 7 میلیون زائر به این مکان سفر می کنند.


 



 


کلیسای واقع در لورد - فرانسه


کتاب های مسیحیان مدعی است «برنادت سوبرویس» متولد 1844 در لورد فرانسه، مریم عذرا را در سن 12 یا 14 سالگی زیارت کرده و او را به تأسیس این کلیسا توصیه نموده است. همه ساله صدها هزار زائر مسیحی کاتولیک به «لورد» در فرانسه سفر می کنند تا از مریم مقس برای بیمارانشان تقاضای شفا کنند.


آب چشمه لورد بنا بر اعتقاد زائرین کاتولیک معجزه آساست. حدود 5 میلیون سالانه به این مکان سفر می کنند.


 



 


مرقد امام حسین (ع) واقع در کربلا - عراق


مرقد امام حسین (ع) برای شیعیان مقدس ترین مکان پس از مکه و مدینه است. گاهی اوقات بین 3 تا 7 میلیون زائر در طول مراسم مذهبی سالانه در کربلا گردهم می آیند


 



 


کلیسای باسیلیکای سنت فرانسیس واقع در آسیسی ایتالیا


شهر باستانی آسیسی محل زادگاه سنت فرانسیس، قدیس حامی حیوانات و محیط زیست است. در سال 1962 حدود 2 میلیون نفر در هفتمین سالگرد مرگ سنت فرانسیس شرکت کردند آسیسی در حال حاضر سالانه پذیرای چهار تا 5 میلیون زائر است.


 



 


 


مرقد امام رضا واقع در مشهد ایران


مشهد، مقدس ترین شهر ایران به معنای لغوی «محل شهادت» هشتمین امام شیعیان. مرقد امام رضا مهم ترین مکان مذهبی در ایران است و بالغ بر 12 تا 20 میلیون نفر در سال از آن دیدن می کنند.


 



 


کلیسای بزرگ نوتردام واقع در پاریس - فرانسه


این کلیسا به عنوان پرآوازه ترین کلیسای پاریس، شاهکار معماری گوتیک به شمار می رود و در سال 1163 میلادی بنا شده است کلیسای نوتردام امروز شهرت بین المللی دارد و سالانه 13 میلیون نفر از آن دیدن می کنند.


 



 


کلیسای آپارسیدا واقع در برزیل


شهر آپارسیدا برزیل پذیرای بزرگترین زیارتگاه مریم مقدس در جهان است که سالانه هشت میلیون نفر بازدیدکننده دارد. ریشه های این زیارتگاه به قرن 18 میلادی بازمی گردد در سال 1955 یک کلیسا در آپارسیدا ساخته شد که با گنجایش 45 هزار نفر دومین کلیسای جهان پس از سن پیترز رم است.


 



 


بیت المقدس واقع در فلسطین


مکانی مقدس در سرزمین فلسطین که از دیرباز محل نزاع بین مسلمانان با ادیان دیگر بوده است. چندین مکان مهم مذهبی چون دیوار باختری، مسجد الاقصی و کلیسای کاتولیک مقدس در این شهر به چشم می خورد. حدود 5/1 میلیون نفر هر ساله از این اماکن مذهبی دیدن می کنند.


 



 


کلیسای کلن - آلمان


کلیسای کلن با سبک گوتیک یکی از بزرگترین کلیساهای جهان است و در مکانی ساخته شده که برای اولین بار مسیحیان شهر کلن در آن گردهم آمدند. امروزه این کلیسای پذیرای حدود 6 میلیون بازدیدکننده در سال است.


 


نوشته شده توسط لیلا عزیزی در چهارشنبه 3 اسفند 1390 و ساعت 12:46 ب.ظ
ویرایش شده در - ساعت -
 نوشته های پیشین
+ شناسنامه قران مجید
+ بلال حبشی
+ سلسله خاندان پیامبر(ص)
+ خود نوشت عبدالباسط ( زندگی نامه)
+ 124000 پیامبر...
+ شناختی بر پیامبران
+ مکان های تاریخی
+ مبطلات نماز
+ مستحبات نمازوشرایط نماز و نمازگزار
+ واجبات نماز
+ فواید طبی نماز
+ نماز..
+ فواید نماز شب
+ ارکان نماز
+ شناسنامه ابوبکرصدیق رضی الله عنه

صفحات :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic